DATEOpponentPlaceVarsityJV
2/4Estacado (Scrimmage)Estacado12:00
2/11LevellandMuleshoe9:00am
2/16-18Capock ClassicLubbockTBD
2/21AbernathyMuleshoe5:006:30
2/25BorgerBorger12:00
2/28DimmittMuleshoe5:006:30
3/2-4Panhandle ShowdownAmarilloTBD
3/7BushlandMuleshoe5:006:30
3/11River RoadRiver Road12:002:00
3/17Sanford FrichMuleshoe1:00
3/18BorgerMuleshoe12:00
3/21IdalouIdalou4:306:30
3/25LittlefieldMuleshoe12:002:00
3/28ShallowaterShallowater5:007:00
4/1RooseveltRoosevelt12:002:00
4/3SlatonMuleshoe5:007:00
4/8IdalouMuleshoe12:002:00
4/11LitttlefieldLittlefield5:007:00
4/14ShallowaterMuleshoe12:002:00
4/18Roosevelt (Senior Night)Muleshoe4:307:00
4/21SlatonSlaton5:007:00


Varsity and JV Basketball

DATEAGAINSTLOCATIONJVVARSITY
2/11Friona & Dimmitt (Scrimmage)Muleshoe11:0011:00
2/13OltonOlton
5:30
2/18AbernathyAbernathy
2:00
2/21RallsRalls4:307:00
2/24HerefordMuleshoe5:30
2/28FrionaMuleshoe
4:30  DH
3/2-4Tulia TournamentTulia
TBD
3/2-4Hereford TournamentHerefordTBD
3/6TuliaMuleshoe4:307:00
3/11FrionaFriona
12:00  DH
3/13River RoadRiver Road
12:00 DH
3/18DimmittMuleshoe2:3012:00
3/21DimmittDimmitt4:307:00
3/25LittlefieldMuleshoe2:3012:00
3/28ShallowaterShallowater4:307:00
4/1RooseveltRoosevelt9:3012:00
4/3SlatonMuleshoe4:307:00
4/8IdalouMuleshoe2:30 & 5:0012:00
4/11LittlefieldLittlefield4:307:00
4/14ShallowaterMuleshoe2:3012:00
4/18RooseveltMuleshoe4:307:00
4/21SlatonSlaton4:307:00
4/25IdalouIdalou
4:30


DATETEAMLOCATION
2/22BoysDenver City
2/23GirlsDenver City
3/8BoysFarwell
3/9GirlsFarwell
3/20BoysOlton
3/21GirlsOlton
3/27DistrictPlainview
4/3DistrictMedibrook
4/24-27RegionalsBaird


DATELOCATION
2/23Levelland
2/27Muleshoe
3/9Levelland
3/21Sundown
3/30Levelland
4/6Levelland
4/10District in Plainview
4/11District in Plainview
4/17-18Regionals in Abilene
4/22JR High in Levelland
5/2JR High District


Track

Baseball

Lady Mules Softball

Tennis

Golf


 

DATETEAMLOCATION
2/23JR HighOlton
2/24High SchoolOlton
3/2JR HighMuleshoe
3/3High SchoolMuleshoe
3/7JR HighShallowater
3/9High SchoolShallowater
3/23JR HighDimmitt
3/24High SchoolDimmitt
4/4High School DistrictShallowater
4/5High School DistrictCooper
4/6JR High DistrictDimmitt
4/13Area Track MeetTulia
4/28-29Regional Track MeetAbilene


DATE
OPPONENT
SITE
JV GIRLS
JV BOYS
VARSITY GIRLS
VARSITY BOYS
NOV 5TH
New Deal
Home
10:00

10:00

NOV 8TH
Abernathy
Home
5:00

6:30

NOV 12TH
Sundown
Away
10:00

11:30

NOV 15TH
Olton
Home
5:00

6:30

NOV 17TH, 19TH
Seagraves Tourny
Away
TBA



NOV 18TH
open
Open




NOV 21ST
Levelland
Away
5:00

6:30

NOV 21ST
Brownfield
Away

5:00

6:30

NOV 29TH

Hale Center
Away
4:00
5:30
6:30
8:00
DEC 1ST, 2ND, 3RD
Nazareth Tourny
Away
TBA

TBA

DEC 1ST, 2ND, 3RD
Denver City Tourny
Away

TBA

TBA
DEC 6TH
Denver City
Away

5:15

8:00
DEC 8TH, 8TH, 10TH
Farwell Tourny
Away
TBA
TBA
TBA
TBA
DEC 13TH
Littlefield
Away
5:00

6:30

DEC 13TH
Levelland
Home

6:00

8:00
DEC 16TH
Idalou
Home
5:00

6:30

DEC 16TH
Portales
Away

6:00

7:30
DEC 20TH
Dimmitt
Home
5:00
5:00
6:30
8:00
DEC 28TH, 29TH, 30TH
Texico Tourny
Away



TBA
DEC 29TH
Seagraves
Away
2:00

3:30

JAN 3RD
Slaton
Away
5:00
5:00
6:30
8:00
JAN 6TH
Friona
Home
5:00
5:00
6:30
8:00
JAN 10TH
Shallowater
Away
5:00
5:00
6:30
8:00
JAN 13TH
Roosevelt
Home
5:00
5:00
6:30
8:00
JAN 17TH
Littlefield
Home
5:00
5:00
6:30
8:00
JAN 20TH
Idalou
Away
5:00
5:00
6:30
8:00
JAN 24TH
Dimmitt
Away
5:00
5:00
6:30
8:00
JAN 27TH
Slaton
Home
5:00
5:00
6:30
8:00
JAN 31ST
Friona
Away
5:00
5:00
6:30
8:00
FEB 3RD

Shallowater

Home
5:00
5:00
6:30
8:00
FEB 7TH
Roosevelt
Away
5:00
5:00
6:30
8:00
FEB 10TH
Littlefield
Away

5:00

6:30
FEB 14TH
Idalou
Home
5:00

6:30